Αγιασμός – Μετακίνηση – Βιβλία

Αγαπητοί/ές μαθητές/τριες,
Αξιότιμοι γονείς και κηδεμόνες,
Τη Δευτέρα, 11/09/23 κι ώρα 10:00 π.μ., θα πραγματοποιηθεί στο προαύλιο του 2ου Πρότυπου ΓΕΛ ο Αγιασμός για το σχολικό έτος 2023-2024.

Σας ενημερώνουμε ότι στις 11/09/2023 οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο με δικά τους μέσα, αλλά θα επιστρέψουν με τα λεωφορεία, τα οποία θα τους παραλάβουν από το σχολείο στις 11.45 π.μ., όπως και ολόκληρη την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας του σχολείου.

Οι γονείς των μαθητών/τριών της Α΄ γυμνασίου θα περιμένουν τηλεφώνημα από το γραφείο το οποίο έχει αναλάβει τη μετακίνηση προκειμένου να τους ενημερώσει για τις στάσεις παράδοσης/παραλαβής κάθε παιδιού.

Οι μαθητές/τριες καλό θα ήταν την ημέρα του Αγιασμού να έχουν μαζί τους μία τσάντα για τη μεταφορά των βιβλίων τους.

Εκ του Συλλόγου διδασκόντων