Βράβευση αριστευσάντων μαθητών

Την Πέμπτη 8/12/2022 οι μαθητές μας Αλέξανδρος Σίρπο και Άελλα Αικατερίνη Παρασκευοπούλου Νεοφωτίστου βραβεύτηκαν με το Βραβείο “Μίκης Θεοδωράκης” που αθλοθετεί η Περιφέρεια Αττικης για τους αριστεύσαντες μαθητές των Καλλιτεχνικών και Μουσικών Σχολείων. Η βράβευση αφορούσε το έτος 2020-2021. Τους μαθητές βράβευσαν σε μία σεμνή τελετή μπου πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ο Αντιπεριφερειάρχης Αττικής κ. Γεώργιος Δημόπουλος και ο εντεταλμένος περιφερειακός σύμβουλος για θέματα εκπαίδευσης κ. Χαράλαμπος Αλεξανδράτος. Παρόντες ήταν ο Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων κ. Σοφοκλής Ζαφείρης, ο Διευθυντής και Καθηγήτριες του σχολέιου, τα μέλη του 15μελούς συμβουλίου καθώς και οι γονείς των βραβευθέντων μαθητών.

Και εις ανώτερα!