Βραβείο Φεστιβάλ Ολυμπίας

Η ταινία του σχολείου μας “Μη σ(κύβοι)ς το κεφάλι” τιμήθηκε με ειδικό βραβείο από το Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Ολυμπίας: Το ειδικό βραβείο “Δ. Καβουκίδης” και το βραβείο του Συνήγορου του Παιδιού. Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας και στους καθηγητές μας! Το ταλέντο, η ομαδική δουλειά και η έμπνευση, οι ατέλειωτες ώρες μέσα και έξω από το σχολείο, κάτω από τις πιο αντίξοες συνθήκες, δικαίωσαν τους συντελεστές της ταινίας, αλλά κυρίως θεμελιώνει τη βαθιά μας πίστη ότι το σχολείο μας, όσο και αν ταλαιπωρείται, θα συνεχίσει να λειτουργεί προσφέροντας παιδεία στους μαθητές του και καλλιεργώντας τις καλλιτεχνικές ανησυχίες τους. Την ταινία μπορείτε να παρακολουθήσετε στο σύνδεσμο που ακολουθεί:

Μη σ(κύβοι)ς το κεφάλι