ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Αθηνών, προκειμένου να προσφέρει έστω και με τηλεδιάσκεψη την ευκαιρία στους μαθητές να αποκτήσουν μια διευρυμένη οπτική για τα μαθήματα και την τέχνη, συνεχίζει τις συζητήσεις με ειδικούς. Έτσι, αυτή την Τετάρτη 29/4/2020, θα υποδεχθούμε την υπεύθυνη πολιτιστικών προγραμμάτων της ΔΔΕ Α΄ Αθήνας, κα Μπενίση, και το συγγραφέα κ. Παναγιωτάκη. Όλοι οι μαθητές θα μπουν στις 11:00 στο σύνδεσμο που έχει σταλεί στις ηλεκτρονικές διευθύνσεις των γονέων τους.

Έτσι, λοιπόν, την Τετάρτη 29/4/2020 το πρόγραμμα της σύγχρονης εξ αποστάσεως διδασκαλίας θα διαμορφωθεί ως εξης: Α1: 1 ώρα: Φυσική, 2 ώρα: Πληροφορική, 3 ώρα: Παραδοσιακός χορός, 4 ώρα: η κα Μπενίση με τον κ. Παναγιωτάκη. Α2: 1 ώρα: Ιστορία, 2 ώρα: Φυσική, 3 ώρα: Παραδοσιακός χορός, 4 ώρα: η κα Μπενίση με τον κ. Παναγιωτάκη. Την Παρασκευή 1 Μαϊου δε θα γίνουν μαθήματα.