Αγιασμός για το σχολικό έτος 2021-2022

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13/9/2021 στο νέο κτίριο του σχολείου μας, Π. Κυριακού 12, Αμπελόκηποι, στις 09:00. Οι μαθητές θα προσέλθουν στο σχολείο στις 08:15 με βεβαίωση self-test που πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί μέχρι και 24 ώρες πριν από την προσέλευση. Οι γονείς δε θα εισέλθουν στο σχολείο. Υπολογίζουμε ότι την Τρίτη 14/9/2021 θα αρχίσουν τα δρομολόγια κανονικά. Επειδή το σχολείο δεν έχει μετακομίσει ακόμη, ενδέχεται τα βιβλία να διανεμηθούν την Τρίτη, αν και θα γίνει προσπάθεια να τα λάβουν τη Δευτέρα. Την ημέρα του Αγιασμού οι μαθητές θα αποχωρήσουν περίπου στις 11:00, οπότε καλό είναι να υπάρξει μέριμνα από τους γονείς να τα παραλάβουν. Σημειώνουμε ότι λόγω της μετακόμισης το σχολείο δε θα έχει τηλέφωνο, ενώ η ηλεκτρονική επικοινωνία δε θα μπορεί να γίνεται τις πρωινές ώρες, έως ότου εγκατασταθεί τηλεφωνική γραμμή. Πρόγραμμα για την Τρίτη θα δοθεί στα παιδιά, καθώς και οδηγίες για τη μεταφορά τους με τα λεωφορεία. Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική μέσα στο σχολείο.

Σας ευχόμαστε καλή χρονιά, με υγεία, δύναμη και…υπομονή!